Restaurace Beseder je zaměřena na grilované masové speciality a středomořskou kuchyni. V naší nabídce naleznete piva z pivovaru Kolčavka a portugalská vína. Restaurace se nachází uvnitř multifunkčního areálu Balabenka Point. V restauraci jsou k vidění obrazy mezinárodních umělců, kteří v minulosti vystavovali v Beseder Gallery, se kterou je restaurace propojená. Restauraci Beseder, která je otevřena pro širokou veřejnost, si lze pronajmout i na soukromé akce. Do pronájmu jde zahrnout i galerii, čímž vznikne prostor o velikosti 300 m2 pro cca 150 lidí. Součástí restaurace je i 100 m2 prostor, který lze využít jako VIP salonek nebo zasedací místnost.


Slovo „beseder“ znamená v hebrejštině „v pořádku“. Slovo „seder“ je pořádek nebo také název židovského svátku, rituální večeře, připomínající vyvedení Židů z egyptského otroctví před zhruba 3500 roky.

Jedná se o velmi dlouhou hostinu, která má přesně daný průběh a pořadí úkonů (odtud její název). Kromě konzumace symbolických pokrmů se předčítá text z Pesachové Hagady (například se pije 4x, ne 5x ani 3x, a vždy se popíjí po určitém chodu).

Pije se víno, ale může se pít i pivo. Staří Židé pivo neznali, ale pokud by ho znali, určitě by ho také popíjeli. Tento obřad byl krásně zobrazen malířem Leonardem da Vinci v jeho obraze „Poslední večeře“, kdy Ježíš oslavoval jeho poslední židovskou velkou noc.