Restaurace Beseder je zaměřena na středomořskou kuchyni. V naší nabídce naleznete francouzská a italská vína nebo piva z pivovaru Kolčavka, který sousedí s restaurací Beseder.

Restauraci Beseder, která je otevřena pro širokou veřejnost, si lze pronajmout i na soukromé akce. Kapacita restaurace je 80 míst a je ideálním prostorem na oslavy narozenin, svatební hostiny, firemní večírky, přednášky, konference a nepřeberné množství dalších akcí. Rádi Vám vyjdeme vstříc a celou akci přizpůsobíme Vašim představám od úpravy prostor až po přípravu pokrmů podle Vašeho výběru.

Prostory, které dále nabízíme a jsou propojeny s restaurací:

Restaurace se nachází uvnitř multifunkčního areálu Balabenka Point. V restauraci jsou k vidění obrazy mezinárodních umělců, kteří v minulosti vystavovali v Beseder Gallery.

Slovo „beseder“ znamená v hebrejštině „v pořádku“. Slovo „seder“ je pořádek nebo také název židovského svátku, rituální večeře, připomínající vyvedení Židů z egyptského otroctví před zhruba 3500 roky.

Jedná se o velmi dlouhou hostinu, která má přesně daný průběh a pořadí úkonů (odtud její název). Kromě konzumace symbolických pokrmů se předčítá text z Pesachové Hagady (například se pije 4x, ne 5x ani 3x, a vždy se popíjí po určitém chodu).

Pije se víno, ale může se pít i pivo. Staří Židé pivo neznali, ale pokud by ho znali, určitě by ho také popíjeli. Tento obřad byl krásně zobrazen malířem Leonardem da Vinci v jeho obraze „Poslední večeře“, kdy Ježíš oslavoval jeho poslední židovskou velkou noc.